Wystawione z okazji 100. rocznicy święceń kapłańskich Apostoła Bożego Miłosierdzia

Oratorium „Oto wierny sługa mój” to dzieło trzech twórców. Libretto napisał ks. Tadeusz Golecki, a muzykę skomponowali krakowscy kompozytorzy Hubert Kowalski i Piotr Pałka. Treść oratorium składa się z przemyśleń i zapisków bł. ks. Michała Sopoćki oraz z pieśni powstałych na podstawie jego „Dziennika”, często z odniesieniem biblijnym (psalmy). Pieśni przedstawiają niektóre fakty z życia Błogosławionego, a przede wszystkim Jego drogę duchową i odkrywanie prawdy o Miłosierdziu Bożym, która stanie się centrum Jego życia i posługi kapłańskiej. Muzyka oratorium została napisana na narratora, czworo solistów, chór mieszany i orkiestrę.

Wykonawcy:
soliści Opery i Filharmonii Podlaskiej
Anna Filimowska-Wolfinger – sopran
Joanna Krasuska-Motulewicz – mezzosopran
Przemysław Borys – tenor
Maciej Bogumił Nerkowski – baryton
Narrator: Piotr Półtorak

Chór i orkiestra:
muzycy Opery i Filharmonii Podlaskiej, studenci Uniwersytetu Muzycznego, uczniowie Zespołu Szkół ­Muzycznych w Białymstoku, uczestnicy Warsztatów Liturgiczno-Muzycznych Archidiecezji Białostockiej, księża, alumni Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku, siostry Jezusa ­Miłosiernego i Misjonarki Świętej Rodziny, zaprzyjaźnieni muzycy

Nagrania oratorium dokonano podczas wykonania prapremierowego w Sali Koncertowej Filharmonii i ­­Opery Podlaskiej przy ul. Podleśnej 2 w Białymstoku, dnia 14 czerwca 2014 r.

Producent: Archidiecezja Białostocka

Płyta DVD
Obraz: PAL 16:9 / Format: DVD 9
Dźwięk: Stereo, Dolby Digital 5.1
Łączny czas: 121 min.

Płytę można nabyć w Księgarni św. Jerzego w Białymstoku, ul. Kościelna 1
tel. 85 66 52 444 kom. 602 461 402
www.ksiegarnia-katolicka.pl
email. eksiegarnia@ksiegarnia-katolicka.pl


FRAGMENTY ORATORIUM